PONTON

Aktuálny stav projektu Zrealizované
Rok 2018
Rozsah 1500 m²
“Dizajn PONTON-u zakladá práve na výraznom prejave skorodovanej ocele interpretovanej na jednoduchom kubickom objeme, pripomínajúcom lodný kontajner. Expresívny výraz fasády sa stáva charakteristickým znakom celého objektu.” Ing. Pavol Púpala Senior Architekt

Nekonvenčný plávajúci objekt situovaný na petržalskej strane Dunaja s unikátnym eventovým priestorom na hlavnej palube, ponúkajúci otvorený výhľad na panorámu bratislavského staromestského nábrežia. Doplnkovú funkciu pontónu plní ubytovacia časť, umiestená na zvýšenej dolnej palube so 7 samostatnými dvojlôžkovými izbami. Horná paluba ponúka druhý spoločenský priestor s barom a priestrannou exteriérovou terasou.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Architektonická štúdia, Realizačný projekt

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI

 

Koncepcia hmoty vychádza z kubického objemu, stvárneného výraznou Cortenovou fasádou, ktorá  na sebe zanecháva viditeľné stopy poveternostných vplyvov pôsobiacich v čase, tzv. patinu, tvoriacu zároveň aj prirodzenú ochrannú vrstvu materiálu. Dominantný výraz objektu umierňuje tmavý obklad hornej paluby ako i rozsiahle presklené plochy zaručujúce nezabudnuteľné vizuálne zážitky. Devízou Cortenu je neprestajne meniaci sa vzhľad v čase a to od sýto oranžovej až po tmavo hnedú zemitú farbu.  Po čase sa tak z výrazne extrovertnej lodnej stavby potencionálne stane menej nápadný objekt.

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás