Sieň slávy SFZ

Aktuálny stav projektu FIT-OUT
Rok 2017
Rozsah 125 m²
“Pomyselná cesta, ktorá vás postupne prevádza od súčasných úspechov našich reprezentačných tímov až po triumfy z dôb minulých.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Autorizovaný architekt - partner

Pre Slovenský futbalový zväz sme už v minulosti riešili návrh a tiež realizáciu interiéru jeho sídla. Azda spokojnosť s odvedenou prácou ich priviedla k myšlienke, aby nás oslovili pre spracovanie návrhu tak významného diela, akým je sieň slávy slovenského futbalu.

KLIENT
SFZ

MIESTO
Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Návrh a realizácia interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Interiér

Sieň slávy sa nachádza v administratívnej budove Omnipolis, na Trnavskej ceste v Bratislave. Pôvodný priestor bol využívaný ako salón krásy. Výška priestoru, cez dve podlažia administratívnej budovy, umožnila realizovať vstavbu ďalšieho podlažia. Pôvodný priestor sme vstavbou novej konštrukcie stropu rozdelili na dve podlažia. Pre ochranu vystavených artefaktov sme museli riešiť aj zatemnenie priestorov - obstavbou obvodovou stenou, na ktorú sme umiestnili výstavné panely. Vzniká tak pomyselná cesta, ktorá vás postupne prevádza od súčasných úspechov našich reprezentačných tímov až po triumfy z dôb minulých. Schodisko vedúce na novo vzniknuté podlažie vedie popri megabaordu s fotografiami zachytávajúcimi popredné osobnosti z našej bohatej futbalovej minulosti. Toto umiestnenie sme zvolili zámerne ku frekventovanej mestskej komunikácii, aby sme tak prilákali pohľady okoloidúcej verejnosti a pozvali ich tak nazrieť do Siene slávy slovenského futbalu.

Foto: Tomáš Manina

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás