Interklinik

Aktuálny stav projektu FIT-OUT
Rok 2008
Rozsah 1100 m²
“Spolu so všetkými stavebnými úpravami, technickým a autorským dozorom na stavbe sme realizovali kompletný FIT OUT interiéru.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Autorizovaný architekt - partner

Projekt Interklinik riešil kompletnú vstavbu zdravotného strediska do existujúcich priestorov.

KLIENT
INTERKLINIK, s.r.o.

MIESTO
Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Návrh a realizácia interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
FIT-OUT

Zdravotné stredisko Interklinik sa nachádza na celom druhom podlaží objektu RELAXX na Einsteinovej ulici v Bratislave. Pôvodne priestor podlažia bol holopriestorom s nosným skeletovým systémom a s presklenou fasádou ,ktorý nebol určený pre zriadenie zdravotného strediska. Projekt Interklinik riešil kompletnú vstavbu zdravotného strediska do existujúcich priestorov, dispozičné a stavebné úpravy, rozvody všetkých technológií, povrchové úpravy, detaily a kompletné zariadenia pre potreby zdravotného strediska.

Naším zadaním ako architekta bolo v čo najväčšej miere splniť investorove predstavy o rozsahu a počte prevádzkových častí a ambulancií pri splnení všetkých striktných hygienických a dispozičných predpisov a zároveň riešiť inštaláciu všetkých technológií tak, aby prevádzka bola funkčná a nekolízna, a aby priestor zdravotného strediska spĺňal vyššie estetické nároky. Vstupný priestor do zdravotného strediska Interklinik tvorí foyer s recepciou, ktorá má v pôdoryse centrálnu polohu a je priamo presvetlený exteriérovou presklenou stenou. Z foyer sú komunikáciami prístupné všetky prevádzkové časti objektu - stomatológia, plastická chirurgia, administratívna časť, SPA klinika a dermatokozmetika. Foyer súčasne slúži ako čakáreň pacientov a aj ako rozptylový a denný priestor pre zamestnancov zdravotného strediska. Použitie jednoduchých tvarov, striedmej farebnosti, nadštandardných materiálov na povrchové úpravy a atypického osvetlenia vizuálne zjednotilo celú "neľahkú" dispozíciu a vytvorilo príjemný, nekonfliktný a nadštandardný priestor Interklinik. Pre investora sme vypracovali architektonický návrh a realizačný projekt interiérového dizajnu. Spolu so stavebnými úpravami, technickým a autorským dozorom na stavbe sme realizovali aj kompletný FIT OUT interiéru.


Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás