DOM KÁVY / SOFOS

Aktuálny stav projektu Vo výstavbe
Rok 2020
Rozsah 1920m2
 

Objekt Domu Kávy / Sofos je pozitívnym príkladom prístupu investora a jeho snahy o rekonštrukciu pôvodnej budovy z 80.tych rokov. Pôvodne objekt slúžil ako výpočtové stredisko susednej 12 podlažnej administratívnej budovy, ktorej prestavbu sme pred časom rovnako riešili v našom ateliéri.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Bratislava m.č. Karlova Ves

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Architektonická štúdia, Stavebné povolenie, Realizačný projekt

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI

 

Riešený objekt sa nachádza v Bratislavskej mestskej časti Karlova Ves v lokalite známej ako Westend. Pozostáva z dvoch častí, dvojpodlažného halového objektu orientovaného smerom ku Dúbravskej ceste, ktorý bude po prestavbe slúžiť pre priestory Domu Kávy a administratívnej budovy spoločnosti Sofos orientovanej do zadnej strany parceli.

Súčasný vzhľad objektu už vzhľadom na svoje budúce využitie bol nevhodný. Preto sme v návrhu pracovali s očistením vnútorných priestorov od všetkých pôvodných obkladov a podhľadov a tieto konštrukcie spolu s novou vstavbou oceľovej konštrukcie dopĺňaného podlažia priznali v prirodzenej podobe. Pôvodný metalický obklad fasády spolu s fasádnymi panelmi, ktoré chránili priestory výpočtového strediska, sme sa rozhodli strhnúť a nahradiť ich transparentnými zasklenými stenami, ktoré do priestoru Domu Kávy prinesú denné svetlo a svoj interiér so showroom-om kávy vizuálne prepoja s exteriérom.

V partery sme vytvorili nový vstup pre peších so schodiskom a výťahom vďaka čomu sme komunikačne prepojili oba objekty a to aj bezbariérovo. Toto sa podarilo vďaka zrušeniu jedného z vjazdov do areálu, ktorý nadväzoval na komunikáciu v podlubí. Jej zrušením sme dosiahli bezpečný prístup pre zamestnancov a návštevníkov objektu Dom Kávy / Sofos.

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás