VILA LOVINSKÉHO

Návrh rodinného domu pri Horskom parku v Bratislave.

Aktuálny stav projektu Návrh
Rok 2018
Rozsah 500 m²
“Objekt je navrhnutý ako trojpodlažný, s trocha atypickým, avšak dobre premysleným usporiadaním jednotlivých podlaží.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Autorizovaný architekt - partner

Bratislavská mestská časť Staré mesto ponúka mnoho príjemných lokalít pre život. Jednou z nich je ulica Lovinského. Samotná ulica je uložená vo svahovitom teréne a ponúka jedinečné výhľady na panorámu s dominantou Kamzíka. Na tomto mieste je lokalizovaný aj pozemok, na ktorom chcel investor vytvoriť svoje nové bývanie. Na základe pozitívnych referencií si zvolil našu spoločnosť.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Staré mesto, Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Architektonická štúdia

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

Predstavu bývania v kopci však bolo treba zreálniť. Prvoradou sa nám stala svetelná štúdia celého pozemku, nakoľko investor má pozitívny vzťah k slnečnému svitu a prial si čo najslnečnejší interiér a záhradu. Táto štúdia nám dala jednoznačné vstupné parametre k samotnému návrhu. Objekt je navrhnutý ako trojpodlažný, s trocha atypickým, avšak dobre premysleným usporiadaním jednotlivých podlaží. Na prvom podlaží sa nachádza vstup z ulice, garáže pre autá a miesto pre technické vybavenie objektu. Toto podlažie je vnímateľné iba z ulice, zo zadnej strany je celé zapustené pod terénom záhrady. Nad ním je umiestnená súkromná časť domu, ktorá obsahuje spálne. Nachádza sa tu súkromná spálňa pre majiteľov domu s vlastným vybavením, spálňa s kúpeľňou pre hostí, pracovňa a detské izby. Hlavná spálňa a detské izby majú priamy vstup na záhradu, hosťovská izba  a pracovňa je orientovaná do ulice. Na najvyššom podlaží sa nachádza jeden veľký, otvorený denný obývací priestor s jedálenskou časťou a kuchyňou. Toto podlažie vďaka svojmu uloženiu v teréne plynulo prechádza v jednej rovine do pozemku a majiteľom tak ponúka priechod z obývacích priestorov do záhrady a k bazénu bez nutnosti prekonávania výškových úrovní. V dome sa nachádza jedno centrálne schodisko, ktoré prevedie návštevníka a obyvateľa domu od najnižšieho vstupného podlažia cez všetky úrovne. V streche sa nachádzajú svetlíky, ktoré denným svetlom presvetlujú celý objekt.

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás