Dom A&P

Aktuálny stav projektu Zrealizované
Rok 2013
Rozsah 180 m²
“Vila pre priateľov je vždy veľkou výzvou, ale aj záväzkom - navrhnúť a postaviť domov pre spoločenských ľudí, s prepojením na exteriér záhrady, domov, ktorý má v každom ročnom období svoje osobité svetlo a náladu.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Autorizovaný architekt - partner

Pre investora sme okrem návrhu a spracovania projektovej časti zabezpečovali aj inžiniersku činnosť a tiež autorský a technický dozor na stavbe.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Vajnory, Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Stavebné povolenie

 

Navrhovaný rodinný dom je jednopodlažný, nepodpivničený. Pôdorysný tvar rodinného domu je obdĺžnikový so samostatne stojacou garážou pre dve vozidlá. Objekt je zastrešený pultovou strechou. Veľké presklené plochy spoločenskej časti dodávajú do interiéru množstvo rozptýleného svetla a atraktívne vizuálne prepojenie s exteriérom. Izby sú orientované do pokojnej časti pozemku. Pri použití bielej fasády vynikol nezvyčajný tvar objektu. Pre investora sme vypracovali architektonický návrh, realizačný projekt ako aj projekt interiéru, ktorý si môžete pozrieť tu. Inžinierska činnosť pre rodinný dom je zvyčajne menej náročná. Tento projekt však obsahoval množstvo prekládok inžinierskych sietí, dopravných obmedzení počas výstavby a tým pádom z našej strany intenzívnu komunikáciu s dotknutými orgánmi dopravy a štátnej správy.

Foto: Ján Brunčák

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás