Chata Králiky

Aktuálny stav projektu Návrh rodinného domu
Rok 2012
Rozsah 130 m²
“Hlavný priestor domu vytvára obytná hala s krbom, ktorý vnáša teplo a pohodu do celého domova. ” Ing. Mgr. art. Ľubomír Fuňa Autorizovaný architekt - partner

Parcela s navrhovanou rekreačnou chatou je súčasťou územia s funkciou zástavby jedno až dvojpodlažných samostatne stojacich objektov určených na rekreáciu. Územie, na ktorom sa objekt chaty nachádza, je prevažne svahovitého charakteru s krásnym výhľadom.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Králiky, okres Banská Bystrica

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Stavebné povolenie, Realizačný projekt,

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

 

Objekt navrhovaného rodinného domu je umiestnený v južnej časti parcely s ohľadom na vhodnú orientáciu k svetovým stranám. Dopravne je objekt napojený z miestnej komunikácie. Navrhovaný objekt rekreačnej chaty je dvojpodlažný objekt zalomeného tvaru, orientovaný a otvorený na severnú stranu. Dispozičné riešenie domu vychádza z princípu orientácie všetkých miestností do výhľadovej strany so spoločnou exteriérovou terasou. Objekt je prístupný z ulice, kde konzola poschodia vytvára prekrytý priestor pre státie a pohyb ľudí. Hlavný vchod je tvorený zádverím so sociálnym zázemím a vstupom do spálňovej časti domu. Hlavný priestor domu vytvára obytná hala s krbom, jedálňou a kuchyňou. Otvorená dispozícia je podporená aj vertikálnou gradáciou priestoru v podobe stúpajúcich podlahových rovín. Poschodie je prístupné schodiskom z jedálne, kde sa nachádza samostatná spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom. V suteréne je navrhnutá vínna pivnica. 

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás