SÍDLO SPOLOČNOSTI PDP

Aktuálny stav projektu Zrealizované
Rok 2017
Rozsah 320 m3
“Hlavnou požiadavkou stavebníka bolo postaviť budovu s trvácnou konštrukciou a s príjemným no zároveň súčasným vzhľadom. Nakoľko klient pôsobí v regióne ako overená stavebná spoločnosť dlhú dobu, nové sídlo spoločnosti muselo plniť okrem komfortného miesta” Ing. Tomáš Martiš Senior Architekt / Studio manager

Objekt sa nachádza v centrálnej časti obce Nitrianske Sučany v okrese Prievidza. Stavba vznikla na mieste bývalého obecného úradu a požiarnej zbrojnice, je dvojpodlažná a svojím osadením v centrálnej časti obce dopĺňa urbánnu štruktúru. Napriek svojej administratívnej funkcii svojím osadením a mierkou zapadá do existujúcej štruktúry rodinných domov. Vstupy do objektu sú vytvorené zapustením časti hmoty objektu.

KLIENT
PDP s.r.o.

MIESTO
Nitrianske Sučany, okres Prievidza

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Stavebné povolenie

 

Na prvom nadzemnom podlaží je dispozícia rozdelená stredovou komunikáciou spájajúcou dva vstupy do budovy. Tá rozdeľuje na oboch poschodiach priestory kancelárií od ich ďalšieho vybavenia.  Prvé nadzemné podlažie zahŕňa okrem kancelárií pre vedenie aj rokovaciu miestnosť. Druhé podlažie je obsadené kanceláriami personálu  spolu s ich skladovým a hygienickým zázemím.

Na fasádu bola použitá organická hrubozrnná omietka, ktorá svojím štruktúrovaným vzhľadom mení svoj odtieň a vizualitu v závislosti od slnečných pomerov. Uličnej fasáde dominuje dvanásť rovnako vysokých okien s jedným šikmým ostením z juhovýchodnej strany. Vďaka tejto úprave  sa dostáva do interiéru viac svetla.

Foto: Tomáš Manina

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás