Panorámu dunajského nábrežia zmenil ďalší plávajúci objekt. Čo všetko ponúkne?

Panorámu dunajského nábrežia zmenil ďalší plávajúci objekt. Čo všetko ponúkne?
 

Nový priestor by mali pre verejnosť otvoriť o niekoľko týždňov.

Už niekoľko dní pláva na pravej strane Dunaja, kúsok od Mosta SNP, nový výrazný objekt. Pri prechádzke nábrežím trocha zacláňa výhľadu na hrad, z jeho interiéru však bude pohľad na mesto o to lepší.

Objekt s moderným dizajnom postavili už pred časom, svoje miesto však mal až do konca septembra v lodenici v Pálenisku.

Ubytovanie aj večierky

„Stavbu“ na vode navrhli architekti z kancelárie FVA Architekti. “Dizajn Pontoonu sa zakladá práve na výraznom prejave skorodovanej ocele interpretovanej na jednoduchom kubickom objeme, pripomínajúcom lodný kontajner. Expresívny výraz fasády sa stáva charakteristickým znakom celého objektu,” popisujú svoje dielo architekti.

Plávajúca „budova“ zatiaľ pred verejnosťou ukrýva ubytovaciu časť umiestenú na zvýšenej dolnej palube so 7 samostatnými dvojlôžkovými izbami. Hornú palubu tvorí bar a priestranná exteriérová terasa.

V objekte by sa mal byť po jeho otvorení, ktoré sa chystá o pár týždňov, priestor pre usporiadanie spoločenských banketov, firemných večierkov, pracovných konferencií, módnych prehliadok, hudobných koncertov a svadobných hostín.

Zdroj: https://bratislava.dnes24.sk/foto-panoramu-dunajskeho-nabrezia-zmenil-dalsi-plavajuci-objekt-co-vsetko-ponukne-400315