Vo zvolenskom projekte Rezidencia Hron skolaudovali druhú etapu s 83 bytmi

Vo zvolenskom projekte Rezidencia Hron skolaudovali druhú etapu s 83 bytmi
 

Počet bytov v novostavbách v stredoslovenskom okresnom meste Zvolen narástol o 83. Toľko ich bolo skolaudovaných v druhej etape projektu Rezidencia Hron, ktorú stavali 17 mesiacov.

V prvej etape postavil developer Arkon 90 bytov a pripravuje tretiu a štvrtú etapu rezidenčného projektu v susedstve centra mesta a rieky Hron.

Výška investície do druhej etapy je 8,6 milióna eur a okrem bytov zahŕňa aj suterénne garáže aj polyfunkčné nebytové priestory.

Bytový dom má šesť podlaží

Výstavbu navrhol bratislavský ateliér FVA, ktorý má na konte obytný projekt Karpatium Rezidence či z komerčných projektov športovú halu pre loptové hry, ktorú otvorili v hlavnom meste v auguste tohto roka.

Pri výstavbe vo Zvolene pracoval developer s filigránovým konštrukčným riešením, ktoré umožňuje presnejšiu aj rýchlejšiu konštrukciu hrubej stavby.

Budova so šiestimi nadzemnými podlažiami má predprípravu pre exteriérové žalúzie s diaľkovým ovládaním, v bytoch najvyššieho poschodia aj predprípravou na klimatizáciu.

Vonkajšie okolie poskytuje obyvateľom priestranné zelené vnútrobloky, 60 parkovacích státí, v prvom podzemnom podlaží je k dispozícií 80 garážových parkovacích miest.

Podľa generálneho riaditeľa Arkonu Andreja Konkoľa sa podarilo napriek pandémii realizovať stavbu v plánovaných termínoch. Stavajú byty 1-izbové až 4-izbové.

Predaj v stave holobytu

Záujem o novostavby vo Zvolene je. „Z postavených 83 bytov je priebežne voľných už len 15. Máme preto záujem doplniť ponuku a prípravu ďalších etáp považujeme za prirodzené vyústenie našich plánov a súčasnej situácie na trhu,“ uviedol A. Konkoľ.

Na webovej stránke projektu sú informácie, že byty ponúka developer v stave holobytu s tým, že sa môžu dohodnúť na štandarde alebo nadštandarde. V tomto čase sú najmä 3-izbové byty – holobyty v cene približne od 160-tisíc do 180-tisíc eur.

Developer má celý projekt rozdelený do štyroch etáp, na ktoré má platné stavebné povolenie. Zvyšné, nateraz posledné dve etapy, plánuje realizovať súčasne, mali by priniesť 80 až 90 bytov. V súčasnosti sú v štádiu prípravy projektovej dokumentácie. Spoločnosť predpokladá začiatok prác v priebehu niekoľkých mesiacov.

Arkon okrem projektu rezidencie Hron pracuje na zmene textilného závodu Slovenka v Banskej Bystrici na novú štvrť.