Vila Lovinského

Návrh rodinného domu pri Horskom parku v Bratislave.

Current state of the project Návrh
Year 2018
Range 500 m²
“Objekt je navrhnutý ako trojpodlažný, s trocha atypickým, avšak dobre premysleným usporiadaním jednotlivých podlaží.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Authorized architect – partner

Bratislavská mestská časť Staré mesto obsahuje mnoho príjemných lokalít. Jednou z nich je ulica Lovinského. Samotná ulica je uložená vo svahovitom teréne a ponúka jedinečné výhľady na panorámu s dominantou Kamzíka. Na tomto mieste je uložený aj pozemok, v ktorom si chcel investor vytvoriť svoje nové bývanie. Na základe pozitívnych referencií si zvolil našu spoločnosť.

CLIENT
Súkromný investor

ADDRESS
Staré mesto, Bratislava

DEGREE OF PROJECT DOCUMENTATION
Architektonická štúdia

DEGREE OF ENGINEERING ACTIVITY
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

Predstavu bývania do kopca však bolo treba zreálniť. Prvoradou sa nám stala svetelná štúdia celého pozemku, nakoľko investor má pozitívny vzťah k slnku a prial si čo najslnečnejší interiér a záhradu. Táto štúdia nám dala jednoznačné vstupné parametre k samotnému návrhu. Objekt je navrhnutý ako trojpodlažný, s trocha netypickým, avšak dobre premysleným usporiadaním jednotlivých podlaží. Na prvom podlaží sa nachádza vstup z ulice, garáže pre autá a miesto pre technické vybavenie objektu. Toto podlažie je vnímateľné iba z ulice, zo zadnej strany je celé schované pod terénom záhrady. Nad ním je umiestnená súkromná časť domu, ktorá obsahuje spálne. Nachádza sa tu súkromná spálňa pre majiteľov domu s vlastným vybavením, spálňa s kúpeľňou pre hostí, pracovňa a detské izby. Hlavná spálňa a detské izby majú priamy vstup na záhradu, hosťovská izba  a pracovňa je orientovaná do ulice. Na najvyššom podlaží sa nachádza jeden veľký, otvorený denný obývací priestor s jedálenskou časťou a kuchyňou. Toto podlažie vďaka svojmu uloženiu v teréne plynulo prechádza v jednej rovine priamo do pozemku a majiteľom tak ponúka priechod z obývacích priestorov do záhrady a k bazénu priamo, bez zmeny úrovní. V dome sa nachádza jedno centrálne schodisko, ktoré prevedie návštevníka a obyvateľa domu od najnižšieho vstupného podlažia cez všetky úrovne. V streche sa nachádzajú svetlíky, ktoré dopĺňajú denným svetlom celý objekt.

Are you interested in a project from FVA?

With the architecture from FVA, you get a real property that will exactly match your requirements and which, with its functional design, will contribute to your good image and the higher value of your investment.

Contact us